Final Results
Place Name Club(s) Region Country
1 BALINT, Anna STAUFC     
2 DVURECENSKA, Ksenija UNIVOL     
3T GIFFORD, Mhairi SHET     
3T AKERS, Eleanor GLASWE     
5 TAIT, Maggie ORKN     
6 TIMMINS, Alison HERIWU     
7 FIGGE, Miriam DUFC     
8 ORTEGA, Gabriella CADS     
9 KAMP, Bride CULLFC     
10 STEWART, Alex WESTFFC     
11 DUNGAY, Katrina WFFC     
12 FIELDING, Chloe WESTFFC     
13 JEFFERY, Nina HERIWU     
14 WREN, Alex UNIVOS     
15 PONTIUS, Natascha UNIVOGFC     


Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
PONTIUS, Natascha
UNIVOGFC
1 D3 D0 D3 D1 0 0.00 7 20 -13
AKERS, Eleanor
GLASWE
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 13 +7
DUNGAY, Katrina
WFFC
3 V5 D3 D4 D2 1 0.25 14 14 0
STEWART, Alex
WESTFFC
4 V5 D3 V5 D3 2 0.50 16 17 -1
TAIT, Maggie
ORKN
5 V5 D4 V4 V5 3 0.75 18 11 +7

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
KAMP, Bride
CULLFC
1 V5 V5 D2 V5 3 0.75 17 13 +4
WREN, Alex
UNIVOS
2 D2 D0 D1 D4 0 0.00 7 16 -9
JEFFERY, Nina
HERIWU
3 D4 V1 D1 D1 1 0.25 7 15 -8
DVURECENSKA, Ksenija
UNIVOL
4 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 7 +13
BALINT, Anna
STAUFC
5 D2 V5 V5 D3 2 0.50 15 15 0

Poule #3
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
TIMMINS, Alison
HERIWU
1 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 13 +7
FIELDING, Chloe
WESTFFC
2 D3 D3 D1 D2 0 0.00 9 20 -11
ORTEGA, Gabriella
CADS
3 D4 V5 D2 V5 2 0.50 16 15 +1
FIGGE, Miriam
DUFC
4 D4 V5 V5 D0 2 0.50 14 13 +1
GIFFORD, Mhairi
SHET
5 D2 V5 D2 V5 2 0.50 14 12 +2



Round #2 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M TS TR Ind Status
1 DVURECENSKA, Ksenija 115  UNIVOL      1.00  20  +13  Advanced
2T TIMMINS, Alison   HERIWU      1.00  20  13  +7  Advanced
2T AKERS, Eleanor 58  GLASWE      1.00  20  13  +7  Advanced
4 TAIT, Maggie 167  ORKN      0.75  18  11  +7  Advanced
5 KAMP, Bride 252  CULLFC      0.75  17  13  +4  Advanced
6 GIFFORD, Mhairi 132  SHET      0.50  14  12  +2  Advanced
7 ORTEGA, Gabriella 131  CADS      0.50  16  15  +1  Advanced
8 FIGGE, Miriam 193  DUFC      0.50  14  13  +1  Advanced
9 BALINT, Anna 137  STAUFC      0.50  15  15  Advanced
10 STEWART, Alex   WESTFFC      0.50  16  17  -1  Advanced
11 DUNGAY, Katrina 162  WFFC      0.25  14  14  Advanced
12 JEFFERY, Nina 181  HERIWU      0.25  15  -8  Advanced
13 WREN, Alex   UNIVOS      0.00  16  -9  Advanced
14 FIELDING, Chloe 205  WESTFFC      0.00  20  -11  Advanced
15 PONTIUS, Natascha   UNIVOGFC      0.00  20  -13  Advanced

Round #2 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
ORTEGA, Gabriella
CADS
1 D2 V2 D4 D1 1 0.25 9 16 -7
DVURECENSKA, Ksenija
UNIVOL
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 7 +13
WREN, Alex
UNIVOS
3 D1 D1 V4 D3 1 0.25 9 15 -6
JEFFERY, Nina
HERIWU
4 V5 D1 D3 D2 1 0.25 11 18 -7
GIFFORD, Mhairi
SHET
5 V5 D3 V5 V5 3 0.75 18 11 +7

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
KAMP, Bride
CULLFC
1 D1 D4 V5 V5 2 0.50 15 14 +1
FIGGE, Miriam
DUFC
2 V5 V5 D1 V5 3 0.75 16 13 +3
TIMMINS, Alison
HERIWU
3 V5 D4 V5 D3 2 0.50 17 16 +1
DUNGAY, Katrina
WFFC
4 D3 V5 D2 D3 1 0.25 13 16 -3
FIELDING, Chloe
WESTFFC
5 D1 D3 V5 V5 2 0.50 14 16 -2

Poule #3
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
AKERS, Eleanor
GLASWE
1 V5 V5 D4 V5 3 0.75 19 12 +7
BALINT, Anna
STAUFC
2 D3 V5 V5 V5 3 0.75 18 10 +8
PONTIUS, Natascha
UNIVOGFC
3 D0 D2 D1 D3 0 0.00 6 20 -14
TAIT, Maggie
ORKN
4 V5 D2 V5 V5 3 0.75 17 14 +3
STEWART, Alex
WESTFFC
5 D4 D1 V5 D4 1 0.25 14 18 -4



Round #3 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M TS TR Ind Status
1 DVURECENSKA, Ksenija 115  UNIVOL      1.00  40  14  +26  Advanced
2 AKERS, Eleanor 58  GLASWE      0.88  39  25  +14  Advanced
3 TAIT, Maggie 167  ORKN      0.75  35  25  +10  Advanced
4 TIMMINS, Alison   HERIWU      0.75  37  29  +8  Advanced
5 GIFFORD, Mhairi 132  SHET      0.63  32  23  +9  Advanced
6 BALINT, Anna 137  STAUFC      0.63  33  25  +8  Advanced
7 KAMP, Bride 252  CULLFC      0.63  32  27  +5  Advanced
8 FIGGE, Miriam 193  DUFC      0.63  30  26  +4  Advanced
9 STEWART, Alex   WESTFFC      0.38  30  35  -5  Advanced
10 ORTEGA, Gabriella 131  CADS      0.38  25  31  -6  Advanced
11 DUNGAY, Katrina 162  WFFC      0.25  27  30  -3  Advanced
12 FIELDING, Chloe 205  WESTFFC      0.25  23  36  -13  Advanced
13 JEFFERY, Nina 181  HERIWU      0.25  18  33  -15  Advanced
14 WREN, Alex   UNIVOS      0.13  16  31  -15  Advanced
15 PONTIUS, Natascha   UNIVOGFC      0.00  13  40  -27  Advanced

Round #3 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) DVURECENSKA, Ksenija 
UNIVOL  (1) DVURECENSKA, Ksenija 
(16) -BYE-   
    (1) DVURECENSKA, Ksenija 
(9) STEWART, Alex    15 - 13 
WESTFFC  (8) FIGGE, Miriam   
(8) FIGGE, Miriam  15 - 10   
DUFC    (1) DVURECENSKA, Ksenija 
(5) GIFFORD, Mhairi    15 - 7 
SHET  (5) GIFFORD, Mhairi     
(12) FIELDING, Chloe  15 - 7     
WESTFFC    (5) GIFFORD, Mhairi   
(13) JEFFERY, Nina    15 - 13   
HERIWU  (4) TIMMINS, Alison   
(4) TIMMINS, Alison  15 - 5   
HERIWU    (6) BALINT, Anna 
(3) TAIT, Maggie    15 - 11 
ORKN  (3) TAIT, Maggie     
(14) WREN, Alex  15 - 7     
UNIVOS    (6) BALINT, Anna     
(11) DUNGAY, Katrina    15 - 10     
WFFC  (6) BALINT, Anna       
(6) BALINT, Anna  15 - 8       
STAUFC    (6) BALINT, Anna   
(7) KAMP, Bride    15 - 4   
CULLFC  (10) ORTEGA, Gabriella     
(10) ORTEGA, Gabriella  15 - 12     
CADS    (2) AKERS, Eleanor   
(15) PONTIUS, Natascha    15 - 10   
UNIVOGFC  (2) AKERS, Eleanor   
(2) AKERS, Eleanor  15 - 4   
GLASWE