Final Results
Place Name Member # Club(s) Region Country
1 DIMKIN, Evgeniy 127926  Glasgow University Fencing    GBR 
2 VAUGHAN, Paul 131350  Salle Ossian    GBR 
3T STROEV, Pavel 122894  Efc    GBR 
3T ROBERTSON, Ewan 127846  Wffc    GBR 
5 STEWART, Catriona 123271  Edinburgh Fencing Club    GBR 
6 DAVY, ERICSON Melissa 117467  Strathallan    GBR 
7 HIGHMAN, Lucy 114172  Salle Ossian    GBR 
8 THOMSON, Catriona 116248  Salle Rollo    GBR 
9 STANNARD-POWELL, Amy 99964  Efc    GBR 
10 SERAFINCEANU, Ariana 131314  Strathallan    GBR 
11 SHARDLOW, Lucy 130065  Austin Friars    GBR 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country Status
1 HIGHMAN, Lucy 80  SALLO    GBR 
2 THOMSON, Catriona 83  SALLR    GBR 
3 DAVY, ERICSON Melissa 96  STRA    GBR 
4 SHARDLOW, Lucy 113  AUSTF    GBR 
5 STEWART, Catriona 118  EDINFC    GBR 
6 ROBERTSON, Ewan 249  WFFC    GBR 
7 VAUGHAN, Paul 999  SALLO    GBR 
8 STANNARD-POWELL, Amy 999  EFC    GBR 
9 DIMKIN, Evgeniy   GLASUF    GBR 
10 STROEV, Pavel   EFC    GBR 
11 SERAFINCEANU, Ariana   STRA    GBR 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 V V/M HS HR Ind
STANNARD-POWELL, Amy
EFC / GBR
1 D3 D3 V5 D1 V5 2 0.40 17 20 -3
DIMKIN, Evgeniy
GLASUF / GBR
2 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
SERAFINCEANU, Ariana
STRA / GBR
3 V5 D4 D0 D0 V5 2 0.40 14 21 -7
HIGHMAN, Lucy
SALLO / GBR
4 D4 V5 V5 D4 V5 3 0.60 23 14 +9
STEWART, Catriona
EDINFC / GBR
5 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 10 +13
SHARDLOW, Lucy
AUSTF / GBR
6 D1 D0 D3 D0 D0 0 0.00 4 25 -21

Poule #2
# 1 2 3 4 5 V V/M HS HR Ind
DAVY, ERICSON Melissa
STRA / GBR
1 V5 V5 D0 V5 3 0.75 15 13 +2
VAUGHAN, Paul
SALLO / GBR
2 D3 D1 D4 V5 1 0.25 13 15 -2
ROBERTSON, Ewan
WFFC / GBR
3 D2 V5 V5 V5 3 0.75 17 10 +7
STROEV, Pavel
EFC / GBR
4 V5 V5 D4 V5 3 0.75 19 10 +9
THOMSON, Catriona
SALLR / GBR
5 D3 D0 D0 D1 0 0.00 4 20 -16



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Region Country V V/M HS HR Ind Status
1 STEWART, Catriona 118  EDINFC    GBR  0.80  23  10  +13  Advanced
2 DIMKIN, Evgeniy   GLASUF    GBR  0.80  24  15  +9  Advanced
3 STROEV, Pavel   EFC    GBR  0.75  19  10  +9  Advanced
4 ROBERTSON, Ewan 249  WFFC    GBR  0.75  17  10  +7  Advanced
5 DAVY, ERICSON Melissa 96  STRA    GBR  0.75  15  13  +2  Advanced
6 HIGHMAN, Lucy 80  SALLO    GBR  0.60  23  14  +9  Advanced
7 STANNARD-POWELL, Amy 999  EFC    GBR  0.40  17  20  -3  Advanced
8 SERAFINCEANU, Ariana   STRA    GBR  0.40  14  21  -7  Advanced
9 VAUGHAN, Paul 999  SALLO    GBR  0.25  13  15  -2  Advanced
10 THOMSON, Catriona 83  SALLR    GBR  0.00  20  -16  Advanced
11 SHARDLOW, Lucy 113  AUSTF    GBR  0.00  25  -21  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) STEWART, Catriona 
EDINFC / GBR  (1) STEWART, Catriona 
(16) -BYE-   
    (1) VAUGHAN, Paul 
(9) VAUGHAN, Paul    10 - 0 
SALLO / GBR  (8) VAUGHAN, Paul   
(8) SERAFINCEANU, Ariana  10 - 0   
STRA / GBR    (1) VAUGHAN, Paul 
(5) DAVY, ERICSON Melissa    10 - 9 
STRA / GBR  (5) DAVY, ERICSON Melissa     
(12) -BYE-       
    (4) ROBERTSON, Ewan   
(13) -BYE-    10 - 0   
  (4) ROBERTSON, Ewan   
(4) ROBERTSON, Ewan     
WFFC / GBR    DIMKIN, Evgeniy 
(3) STROEV, Pavel    10 - 9 
EFC / GBR  (3) STROEV, Pavel     
(14) -BYE-       
    (3) STROEV, Pavel     
(11) SHARDLOW, Lucy    10 - 5     
AUSTF / GBR  (6) HIGHMAN, Lucy       
(6) HIGHMAN, Lucy  10 - 0       
SALLO / GBR    (2) DIMKIN, Evgeniy   
(7) STANNARD-POWELL, Amy    10 - 0   
EFC / GBR  (7) THOMSON, Catriona     
(10) THOMSON, Catriona  10 - 0     
SALLR / GBR    (2) DIMKIN, Evgeniy   
(15) -BYE-    10 - 9   
  (2) DIMKIN, Evgeniy   
(2) DIMKIN, Evgeniy     
GLASUF / GBR